Милатовац

ОШ “Свети Сава” – Издвојено одељење у Милатовцу

Становници Милатовца дуго нису имали своју школу. Милатовац је са Ресником чинио исту општину, па су деца из овог села, почетком XX века, ишла у школу у Ресник, али и у Цветојевац.

Након ослобођења у Другом светском рату, реорганизацијом, Милатовац је припао општини Баточина. Тадашње руководство баточинске општине одлучило је да се у самом Милатовцу отвори четвороразредна школа.

Почеци милатовачке школе везани су за Дом културе и давну 1957. годину. Учитељ је био Радојица Матић из Крагујевца. Школа је била у саставу матичне школе ,,Нада Наумовић” у Бадњевцу.

Данашња школска зграда саграђена је 1986. године. Школа има две учионице, кухињу и канцеларију. Подигнута је уз помоћ општине Баточина, Месне канцеларије Милатовац, али и несебчну помоћ самих мештана.

Данас, школа у Милатовцу издвојено је одељење матичне Основне школе ,,Свети Сава” у Баточини. У школској 2019/20. години, у овој школи раде два учитеља, а наставу похађа дванаест ученика, у четири разреда.