Дана 24. јуна 2024. године петоро колега наше школе посетили су организацију Темпус где су присуствовали догађају eTwinning Meetup „Активно укључивање ученика у школске активности и eTwinning пројекте’’. Тема догађаја било је активно укључивање ученика у eTwinning пројекте, као и представљање самих пројеката. Нашу школу представио је Милан Милошевић, а поред њега су презентацији присуствовале: Марија Јовић Стевановић, која је била покретач eTwinning пројеката у нашој школи, Ивана Аранђеловић Томић, Јелена Милојевић и Марија Милошевић. Поред наше школе, своје пројекте представила је колегиница Катарина Петровић из Седме београдске гимназије. Обе школе су добитнице ознака за eTwinning школу за школску 2024/2025. Догађају је присуствовало још 20-ак колега из других школа, како би се упознали са почетним корацима за креирање квалитетних   eTwinning пројеката. Велика нам је част да је организација Темпус препознала нашу школу као пример добре праксе и позвала нас је да на овом догађају прикажемо наш рад.

Нека ово буде подстрек и мотивација нашим колегама да наставе да раде на eTwinning платформи.