Трећи дан мобилности актуелног Еразмус+ пројекта у Пољској

Трећи дан мобилности актуелног Еразмус+ пројекта започео је посетом етно селу у околини Бјалистока. Ученици су имали прилику да се опробају у ткању и креирању предмета од глине, као и да уживају у фантастичном окружењу и чистом ваздуху са ученицима из других земаља: Пољске, Кипра, Чешке и Португала.
Нешто касније, ученици су имали прилику да уз туристичког водича сазнају нешто више о историји и култури Бјалистока, те су посетили најважније знаменитости, локални парк, споменик Заменхофу, оснивачу Есперанта, рођеном у овом граду, а затим су поново уживали у специјалитетима локалне кухиње.
Током трећег дана, координатори пројекта договорили су се око даљих корака, извештаја, истраживања, медијских објава и детаља следеће мобилности планиране за Србију почетком наредне школске године.