Сретењски распуст

Дан државности Србије је државни празник Србије који се прославља 15. и 16. фебруара, а установљен у спомен на дан када је на збору у Орашцу 1804. године дигнут Први српски устанак, као дан сећања на почетак Српске револуције, и такође се прославља као Дан уставности Србије у спомен на дан када је у Крагујевцу 1835. године издат и заклетвом потврђен први Устав Књажевства Србије — Сретењски устав. То је најважнији датум у политичком, културном и историјском календару Србије.

Према одлуци Министарства просвете, науке и технолошког развоја овогодишњи Сретењски распуст трајаће нешто дуже. На основу измене календара, распуст ће трајати од понедељка, 14. фебруара до недеље, 20. фебруара. Први наставни дан биће понедељак, 21. фебруар.

• Ученици од 1. до 4. разреда у Баточини и у свим издвојеним одељењима похађају наставу од понедељка, 21. фебруара, према утврђеном распореду у преподневној смени.
  • Ученици виших разреда у Баточини и Брзану похађају наставу у поподневној смени, а у Бадњевцу у преподневној смени.
  • О моделу наставе, обавестићемо вас после одлуке Тима за школе, која се очекује у петак, 18. фебруара 2022. године.