Савиндан – обележавање школске славе и Дана школе у нашој школи

Већ осам векова следимо пут који нам је Свети Сава показао. То је пут једине истине. Посрнемо, поклекнемо, али настављамо даље придигнути руком невидљивог и свеприсутног светитеља Саве да корачамо. Док живимо, ми верујемо и сумњамо, смејемо се, плачемо, понекад и издамо… покајемо се… па молимо за опрост, али са утабаног пута Савиног не силазимо, јер је то прави пут спасења.

Данашњи дан био је повод да се још једном подсетимо дела Светога Саве, који се обукао у Христа и свој народ обукао у једно тело.

Данас смо опет сви ми били једно, у мислима и кроз молитву. Прославили смо скромно, без већег окупљања, школску славу и Дан школе и на тај начин доказали да, упркос недаћама које нас у животу задесе, име и крсну славу никада не смемо заборавити. Разлог нашег окупљања, поред сече славског колача, била је и свечана додела награда ученицима, али и наставницима који су својим залагањем, радом и трудом обележили претходну школску годину.

Ученици који су добили Светосавску награду, за постигнуте резултате на републичким такмичењима су:

– Елена Димић – Књижевна олимпијада

– Милица Цалић- Атлетика

– Андреја Јевтић – Атлетика

Светосавском повељом за изузетно залагање, значајна постугнућа у раду са децом и допринос раду школе награђују се ове године следећи наставници:

– Марија Михајловић – професор српског језика и књижевности

– Ненад Мркаљ – професор физичког васпитања

Светосавском повељом за допринос раду и подизању угледа школе кроз изузетно залагање и велику одговорност  у припреми и снимању часова за емитовање путем Јавног медијског сервиса Србије, награђено је 25 наставника, који су снимили укупно 33 часа. Награђени наставници су:

– Петар Пантовић, професор математике (за снимљених 5 часова)

– Милијана Петровић, професор разредне наставе (за снимљена 3 часа)

– Светлана Милојевић, професор разредне наставе (за снимљена 2 часа)

– Душица Стојановић, професор српског језика и књижевности (за снимљена 2 часа)

– Јована Цветковић, професор разредне наставе (за снимљена 2 часа)

– Горица Младеновић,професор разредне наставе

– Жаклина Јевтић, професор разредне наставе

– Виолета Николић, професор разредне наставе

– Оливера Ђокић, професор разредне наставе

– Гордана Миленковић, професор разредне наставе

– Душица Радосављевић, професор разредне наставе

– Мирјана Димић, професор разредне наставе

– Марија Јовић Стевановић, професор енглеског језика

– Наташа Васић, професор енглеског језика

– Марија Михајловић, професор српског језика и књижевности

– Марија Милојевић, професор српског језика и књижевности

– Милан Милошевић, професор разредне наставе

– Катарина Станковић, професор разредне наставе

– Милица Павловић, професор разредне наставе

– Ана Бошковић, професор разредне наставе

– Марија Радић, професор енглеског језика

– Марко Илић, професор географије

– Бојан Илић, професор енглеског језика

– Марина Богдановић, професор енглеског језика

– Александра Стојановић, професор разредне наставе

Изражавамо искрену и неизмерну радост што су били са нама, као што су и остале колеге биле мислима уз нас и ми са њима. Велику захвалност дугујемо и председник општине Здравку Младеновићу, који нас је удостојио својим присуством, као и представницима свештенства.

Остаје нам само нада да ће наредна школска слава – Савиндан и Дан школе окупити цео колектив наше школе, као и да ће се прославити у виду свечане академије као што традиција налаже. Дотад, желимо да сви ученици и запослени у школама широм Србије, као и сви они који живе у лепој нам Србији, остану здраво и на правом ,,светосавском путу“ и догодине, када ћемо дух нашег светитеља опет уздизати у висине које му и припадају.