Пробни завршни испит за осмаке, у петак и суботу, 9. и 10. априла 2021. године

У свим школама на територији Републике Србије ученици осмог разреда ће у петак, 09.04.2021. године, у 13 часова, у оквиру пробног завршног испита полагати тест из математике, док ће у суботу, 10.04.2021. године, у 9 часова, полагати тест из српског језика, а у 11.30 часова комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемја). Израда тестова траје 120 минута.

Осим верне симулације процеса завршног испита, где ученици пролазе кроз утврђене процедуре (време доласка, потребан прибор, поступање и правила пре, у време и након завршног испита, организација простора и рада, улоге одељењског старешине, дежурних наставника, супервизора и друго), циљ организовања пробног завршног испита је тај да се види колико су ученици у овом тренутку спремни за завршни испит и на чему треба радити у наредном периоду.

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА НА КРАЈУ ОСНОВНОГ ОБРАЗОВАЊА И ВАСПИТАЊА ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ И ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА И УПИСА УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2021/2022. ГОДИНУ МОЖЕТЕ ПОГЛЕДАТИ овде