Посета Народном музеју у Крагујевцу

Дана, 17. новембра 2022. године реализована је посета Народном музеју у Крагујевцу. Циљ посете био је да се ученици упознају са локалном историјом. Ученици су имали прилике да погледају археолошку поставку која се односи на период неолита, тј. млађег каменог доба. Сви предмети су пронађени на простору Шумадије, а односе се на старчевачку и винчарску културу. У склопу музеја налази се Амиџин конак, најстарија зграда у Крагујевцу која је подигнута у периоду од 1818. до 1822. године. Унутар конака налазе се две поставке које прате развој града Крагујевца од средњег века па све до прве половине 19. века, када је Крагујевац био престоница Кнежевине Србије (1818-1841). Овом излету присуствовали су ученици свих одељења петог разреда из Баточине, Брзана и Бадњевца, као и ученици седмог разреда из Бадњевца. Поред ученика излету су присуствовали и следећи наставници: Александра Младеновић, Марија Караић, Анђелка Јанковић, Душица Стојановић Добрић, Славка Морача, Биљана Милановић, Милош Матић и Јелена Милојевић, која је организатор излета.

Оно што је оставило велики утисак на ученике биле су ВР наочаре којима су могли да ,,путују” кроз време и да буду дирекни сведоци времена владавине кнеза Милоша и развоја Крагујевца као престонице. Постављали су водичима питања и активно учествовали у дискусији. Ученицима  се веома  допао овај вид активног учења и повезивања знања и изразили су жељу да у будућности буде још оваквих догађаја.