Обавештење о одлагању такмичења

Обавештавамо вас да се одлажу планирана такмичења општинског нивоа из предмета Српски језик и језичка култура, Историја и Техника и технологија, као и планирана такмичења окружног нивоа за предмет Математика и Физика.

Наведене информације добили смо од представника друштава наведених предмета, који су задужени за организацију такмичења. У даљем тексту налазе се појединачне одлуке Друштва за српски језик и књижевност, Друштва за историју, Друштва педагога техничке културе, Друштва математичара и Друштва физичара Србије.

Садржај одлука, у даљем тексту, наводимо у оригиналу.

********************************************************************************************************************

Српски језик и језичка култура

,,Обавештавамо вас да ће Општинско такмичење из српског језика и језичке културе, које би требало да се одржи 20. марта у 10.00 и за основне и за средње школе, због повећања броја оболелих и преласка основних и средњих школа на онлајн наставу, бити одложено до побољшања епидемиолошке ситуације.

Накнадни термин ћемо усагласили консултујући се са Министарством.

Чим будемо добили информацију о новом термину, објавићемо је на нашем сајту”.

Управа Друштва за српски језик и књижевност Србије

Историја

,,Због ванредене ситуације, усвојених мера  и препорука надлежних, одлажу се планирана такмичења из историје: општинско за осми разред основне школе и окружно за гимназије и средње стручне школе. У зависности од епидемиолошке ситације а у складу са препорукама и одлукама надлежних органа и у сарадњи са министaрством просвете, науке и технолошког развоја друштво ће благовремено обавестити такмичаре о новом термину одржавања такмичења”.

Председник ДИС

Проф. др Момчило Павловић

Техника и технологија

,,По препоруци Министарства просвете, науке и технолошког развоја, а на основу погоршања епидемиолошке ситуације везане за инфекцију КОВИД 19, што је између осталог довело до преласка старијих разреда основне школе на онлајн наставу и мера које је Кризни штаб данас донео, ОДЛАЖУ СЕ СВА ТАКМИЧЕЊА ИЗ ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ. Уколико епидемиолошки услови дозволе МПНТР-а ће направити нови календар такмичења, о чему ћете на време бити обавештени”.

Друштво педагога техничке културе

Митар Митровић

Математика

,,На седници Извршног одбора ДМС донета је одлука да се због тренутне епидемиолоске ситуације у земљи одлаже окружно такмичење из математике ученика основних школа.

Такмичење ће се одржати након стабилизације епидемиолошке ситуације, а нови датум послаћемо Вам након консултација са МПНТР”.

Ненад Вуловић

ДМС

Физика

,,Окружно такмичење основаца, заказано за 20. март неће бити одржано по препоруци Министрства. Наставак такмичења је могућ само у случају значајног побољшања епидемиолошке ситауације, што ће бити објављено на овој страници.

Померања која би довела до такмичења у току распуста неће бити”.

Друштво физичара Србије