Директорка Снежана Ђорђевић о почетку Дечије недеље

,,Дете је дете да га волите и разумете” –  слоган је под којим се ове године обележила Дечија недеља 32. пут за редом. У свету и код нас недеља посвећена нашим најмлађима обележава се у периоду од 4. до 10. oктобра. На почетку сваке Дечије недеље увек се подсећамо дечијих права која су иста за сву децу света. Тумачећи их заједно са децом, желимо да их заштитимо од свега лошег на овом свету, јер како одрастају имаће већу одговорност да доносе одлуке и користе своја права.
Обележавање Дечије недеље у нашој школи, у данашњим околностима долази до посебног изражаја, поготово када се цео свет бори са заразном болешћу Covid -19. Управо због тога се и овогодишње активности у оквиру Дечије недеље одвијају у оквиру одељења, где ће ученици уз сараднички приступ својих наставника бити препуштени креативном изражавању својих идеја у реализацији предвиђених активности и наравно уз поштовање свих прописаних епидемиолошких мера.
Драги ученици, срећан почетак Дечије недеље!