Акција ,,Засади живот, буди херој!”

Ученици наше школе успели су да, и у овим тешким временима, покажу своју хуманост, солидарност и емпатију. У великом броју, одазвали су се позиву Националног удружења родитеља деце оболеле од рака- НУРДОР. Светски дан деце оболеле од рака обележава се сваке године 15. фебруара.

Акција удружења НУРДОР била је од вишеструког значаја. Куповином оловке са букмаркером, у вредности од 100,00 динара, ученици су послали четири поруке: пиши што више, читај што више, кад год можеш посади биљку и увек помози другоме.

Оловка са букмаркером у себи садржи семе нане, босиљка или лаванде које се, након коришћена оловке, може засадити и тиме се може допринети очувању природе. Наравно, примарни циљ ове акције јесте подршка деци којој је медицинска помоћ преко потребна. Поносни смо на своје ученике који су, учешћем у овој акцији, подржали своје другаре и допринели њиховом опоравку и лепшем детињству.